Forum Łowców Sumów

MIEJSCE DLA WĘDKARZY WYZNAJĄCYCH ZASADĘ FAIR PLAY - BYĆ SUMIARZEM OZNACZA PODZIWIAĆ NIE ZABIJAĆ
Teraz jest sobota, 4 lip 2020, 14:59
*

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: poniedziałek, 6 sty 2014, 17:22 

Obrazki: 24
Blog: Wyświetl Bloga (0)
http://www.youtube.com/watch?v=3JTD1eY9K84

Zobacz profil Prywatny album  

PostNapisane: piątek, 12 gru 2014, 23:24 

Obrazki: 1
:evil: PZW banda zlodzieji kur..twa nic wiecej.Odnich same dobre rzeczy dostajeny dla zbiornikow i rzek..... moze nie bede sie rozpisywal bo 5 slow za duzo powiem na pzw ;D jak karte x lat temu wyrabialem to mowili ze to rodzina hehehe a wyszlo jak wyszlo

PostNapisane: niedziela, 14 gru 2014, 17:31 
Site Admin

Obrazki: 202
Mazowiecki PZW jak zwykle przoduje,stawki za trolling w 2015r. idą 2,5-krotnie do góry,porozumień z innymi okręgami żadnych.
Żenada !

PostNapisane: poniedziałek, 15 gru 2014, 21:16 

We Wrocławiu jeszcze jest luz choć zabronili trolować do końca czerwca, a dokładnie to brzmi: Zakaz trolingu na rzece Odrze oraz zbiorniku Mietków w trakcie okresu ochronnego suma tj. od 1 listopada do 30 czerwca. Mnie akurat to nie dotyczy bo przeszedłem na stacjonarke ale wielu znajomych płacze z tego powodu.

PostNapisane: środa, 17 gru 2014, 17:57 

Obrazki: 5
Prawda jest taka że zakazy sa dla nas normalnych wędkarzy a kłusole nadal robią co chcą. Choć ten zakaz i z tego powodu akurat mi przypada do gustu. Niestety nasz związek zamiast zarabiać na karaniu kłusoli postanowił zarabiać na uczciwych wędkarzach, czasem lekko naginających zasady typu kotwica i hak np. Gdyby kłusol zabijający niewymiarowe rybki lub taki co łowi i chowa po krzakach małe i w nadmiarze złowione ryby lub rozkłada sieci dostał 50 tysięcy zł. kary to by sie na drugi raz zastanowił. Ale po co lepiej gonić tych za czyje składki się utrzymują i najlepiej dojebać kare normalnemu wędkarzowi bo siedzi sam i wjechał na rzeke przez wał lub inne śmieszne rzeczy.

PostNapisane: środa, 17 gru 2014, 18:10 

Obrazki: 5
W zeszłym roku jeden ze społeczniaków doczepił się do mnie bo nie miałem siatki a szczupak którego chciałem zabrać leżał na brzegu zabity. Gdzie tu logika niekiedy spiningując przemierza się kilka kilometrów i co może mam ciągnąć za sobą 2 metrową siatke i co rusz wyciągać te rybe z wody na kilka minut i wkladać mimo że i tak zamierzałem ją zabić... to jest chore gratuluje temu dziadowi humanitaryzmu i inteligętnego podejścia do sprawy wielki wojownik PZW!

PostNapisane: sobota, 20 gru 2014, 10:46 

Obrazki: 13
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju, ... 05179.html

PostNapisane: sobota, 20 gru 2014, 13:41 

,,Nad wszystkim czuwa niezmiennie od 1989 roku ten sam człowiek, prezes Eugeniusz Grabowski. W PRL od lat 50-tych był pracownikiem służb bezpieczeństwa, w 1989 roku jako były generał trafił na stanowisko prezesa PZW. ,,

I wszystko jasne :evil:

PostNapisane: sobota, 20 gru 2014, 13:51 
Site Admin

Obrazki: 202
Panowie,tak dla ścisłości,ten człowiek od zeszłego nie jest już prezesem,jest kto inny...ale jak na razie nic to nie zmieniło.

PostNapisane: poniedziałek, 22 gru 2014, 10:33 

Obrazki: 17
... i się nie zmieni... dopóki pokorni wędkarze będą regularnie płacić składki to nie ma co liczyć na lepsze.
Sprawa jest prosta, jak ktoś płaci to znaczy, że akceptuje taki stan rzeczy. Tak jest ze wszystkim...
Nie ma się co oszukiwać. Stawki będą rosły dopóki wędkarze będą płacić. Rybostan się nie poprawi dopóki będziemy płacić. Dopóki płacimy to dla PZW jest to wyraźny znak, że jest dobrze, a nawet bardzo dobrze bo składki z roku na rok idą w górę, a i tak płacimy. Nikogo nie obchodzi to, że wędkarze narzekają (dopóki płacą). To jest biznes. Takie stowarzyszenia jak PZW to jedne z lepiej prosperujących "firm". Dlaczego? Bo nie ma konkurencji.
Dopiero jak "bańka pęknie", czyli stawki i rybostan dojdą do takiego poziomu, że ilość członków PZW zacznie drastycznie spadać to wtedy władza zobaczy, że przeholowała i zaczną się "obniżki", zaczną się zarybienia... A kłusownicy? Nieopłacalne jest w ogóle zawracanie sobie nimi głowy (z punktu widzenia PZW) dopóki nie wyrządzają szkód na szeroką skalę.

Pieniądze to dziś jedyny twardy "argument". Podejrzewam, że wystarczyłoby żeby połowa wędkarzy danego roku nie uiściła składki, a od razu "zapachniałoby wiosną" - znaczy poprawą.

Gdyby mocno uśrednić do stawki 150zł na rok to przy 630 tyś. członków corocznie do kasy PZW wpływa ok. 95 milionów zł
Przy średniej stawce 200zł na rok wędkarze przyniosą do PZW 126 milionów rocznie.
Och, jak ja bym chciał siedzieć na jakimś stołku w tym stowarzyszeniu... :twisted:

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]