Forum Łowców Sumów

MIEJSCE DLA WĘDKARZY WYZNAJĄCYCH ZASADĘ FAIR PLAY - BYĆ SUMIARZEM OZNACZA PODZIWIAĆ NIE ZABIJAĆ
Teraz jest sobota, 14 gru 2019, 07:17
*

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: poniedziałek, 31 sty 2011, 18:50 

Obrazki: 0
Blog: Wyświetl Bloga (0)
Są na allegro wystawione ponownie po 2,49 http://allegro.pl/alarm-antydrzemkowy-d ... 14600.html
kupiłem już 5 i zobaczymy jak to ugryźć aby było ok.

Zobacz profil Prywatny album  

PostNapisane: wtorek, 1 lut 2011, 10:13 

no i ja łyknąłem 6szt,idą jak swieże bułeczki

PostNapisane: wtorek, 1 lut 2011, 15:37 

Kurde dopiero co napisałem że są a tu już prawie wszystkie wykupione ładnie ciekawe jakie oczy kolo zrobił bo raczej się nie spodziewał że w 24h sprzeda 88 sztuk :lol: :lol:

PostNapisane: środa, 2 lut 2011, 00:17 

Obrazki: 60
jak myślicie jakie by było najlepsze zastosowanie:
1. Do dobrego mocowania do wędki ? szybkie zdjęcie podczas brania no i oczywiście musi się dobrze trzymać żeby szukać po ciemaku w trawie jak się gdzieś zgubi... (chyba że zakładamy że holujemy rybkę z tym ustrojstwem lecz musimy pstryknąć przełącznik na off po zacięciu suma)

To jest chyba najistotniejsza kwestia jak to zgrabnie i bezboleśnie zamontować na kiju

PostNapisane: środa, 2 lut 2011, 00:47 

Obrazki: 18
Pablo dobra robota. Naprawdę świetnie to działa.

Obrazek

Obrazek Obrazek

PostNapisane: środa, 2 lut 2011, 13:24 

Burliq ja planuję zrobić z obejmą na stałe coś w ten deseń http://allegro.pl/obejma-mocujaca-do-ru ... 75783.html
ale jeszcze nie wiem jak to będzie wyglądać i działać.

PostNapisane: środa, 2 lut 2011, 13:33 
kowal napisał(a):
Burliq ja planuję zrobić z obejmą na stałe coś w ten deseń http://allegro.pl/obejma-mocujaca-do-ru ... 75783.html
ale jeszcze nie wiem jak to będzie wyglądać i działać.

Pamiętaj tylko aby zatroszczyć się o możliwość łatwego wyłączenia sygnalizatora, bo podczas holu dostaniesz bzika :D

PostNapisane: środa, 2 lut 2011, 13:43 

mam plan może na pilota :) :) zrobić on/off

PostNapisane: środa, 2 lut 2011, 23:53 

ja bardziej myślałem o czymś takim

Obrazek

albo nowe odkrycie które może zda egzamin i jest stosunkowo niedrogie :lol:

Obrazek

dochodzi jeszcze jakaś otulina żeby nie porysować blanku wędki i jakiś ciekawy sposób zamontowania :D no nic każdy niech kombinuje zawsze to jakiś krok na przód
Obrazek

oglądałem kilka czeskich filmów oni mają tak zamocowane że jednym zgrabnym ruchem ściągają sygnalizator co prawda jest on w dolnej części wędki a nie w górnej ale.... trzeba kombinować :D

PostNapisane: niedziela, 1 maja 2011, 00:49 

Dobra!!!
obiecałem że wrzucę w majówkę i proszę bardzo kilka fotek z przebudowy aniołków wraz z filmami z pleneru.
Jak coś niejasne pisać.
Sygnalizatory zostały wykonane w 2 rodzajach
2 na zrywkę i 2 na typową gruntówkę technika była prosta wystarczyło odwrócić sygnalizator do góry nogami i w innym miejscu zrobić uszko do zamocowania klipsa.
Można by kombinować z samym czujnikiem i ustawiać go w innej pozycji ale z braku miejsca w samym sygnalizatorze uznałem że tak będzie bezpieczniej dla "bebechów" aniołka.
Diody miały za krótkie druciki by dogodnie ustawić ich pozycję i obsadzić w wywierconych dla nich dziurkach, dlatego dolutowałem do nich małe kawałki kabelka by przedłużyć ich długość ( dioda 1 pln + metr cienkiego kabelka 0.80 pln )
Oczywiście paleta kolorów i jest ogromna na grunt czerwony oczojeb a na zrywkę kolor nadzieji
Uszko w modelu na zrywkę odciołem i przykleiłem na ciepło w innym miejscu rozgrzaną lutownicą rzecz jasna ( trzyma się niesamowicie mocno )
Co jeszcze? śrubki z podkładkami i motylkami ułatwiają zamocowanie na klipsie metalowym a na wędce to cud malina zakładam sygnalizator i reguluję sobie czułość tak by mi pasowała. W modelu na zrywkę nie ma tej radochy bo piszczy jak wędka się wyprostuję ale również można wyczulić sygnalizator by wył od wczesnego wyprostowania kija.
Klipsy firmy Lanier metalowe bardzo mocno trzymają dzięki KOWAL za podpowiedz genialny pomysł małe tanie rewelacja (2.50 pln za sztukę) i na koniec chciałem przekombinować i na klipsy nanieść jakieś tworzywo by nie niszczyło mi blanku izolacja, skóra, sylikon kombinowałem na różne sposoby a staneło na tym, że ze starego paska od plecaka powycinałem odcinki po 15 cm i zawiązuję przed założeniem na wędkę robię podkład a potem klips. Szczerze nie próbowałem zarzucać z uwieszonymi klipsami bo nie chciał bym tego sprawdzać ale wydaję mi się że nie odczepiły by się przy potężnym zarzuceniu ciężkiego zestawu. I to tyle całą zabawa zajeła mi kilka zimnych wieczorów zamiast siedzieć przed kompem zrobiłem coś pożytecznego dla siebie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Całość mieści się w 2 eleganckie pudełeczka i zajmuję bardzo malutko miejsca

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I 2 filmy z wczorajszego wypadu sory że jeden bokiem ale po fakcie zorientowałem się :)

Na filmach wydaję się że są one ciche tak naprawdę po wodzie się troszkę niesie i słychać je z oddali. Poza tym nie oddalałem się od nich na tyle by ich nie słyszeć w nocy dochodzi jeszcze mocna dioda którą widać z daleka. Pozdrawiam mam nadzieję że zaspokoiłem ciekawość tych co nie byli pewni czy się opłaca coś takiego robić.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]