Forum Łowców Sumów

MIEJSCE DLA WĘDKARZY WYZNAJĄCYCH ZASADĘ FAIR PLAY - BYĆ SUMIARZEM OZNACZA PODZIWIAĆ NIE ZABIJAĆ
Teraz jest poniedziałek, 21 paź 2019, 19:25
*

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Główki
PostNapisane: wtorek, 17 gru 2013, 14:25 
Site Admin

Obrazki: 16
Blog: Wyświetl Bloga (0)
Pisząc o tej technice czujemy się zobowiązani do tego by napisać jak wygląda sprawa polskich przepisów. Warto by ludzie mieli tego świadomość i by nam nie zarzucano póżniej słabego zobrazowania sprawy ,gdy ktoś np. straci cały sprzęt i wyląduje w sądzie....
Na wodach zagranicznych nie ma z tą techniką problemów natomiast w naszym kraju jest jak jest , trzeba mieć tego świadomość..
W Polsce są tez wody na których nie obowiązuje regulamin pzw i tam nie ma z tą techniką problemów.. Każdy kto używa tej techniki na wodach pzw uważamy że musi mieć świadomość że istnieje spora szansa na problemy.. Niestety strażników często mało obchodzi to, że ryby łapiesz dla sportu, oni widzą jedno , mianowicie łapiesz zgodnie z przepisami albo nie...
Art. 8. 1. Zabrania się połowu ryb:
12) wędką:
c) przez podnoszenie i opuszczanie przynęty w sposób ciągły, z wyjątkiem łowienia ryb pod lodem.

Zobacz profil Prywatny album  

PostNapisane: środa, 18 gru 2013, 21:15 

Obrazki: 96
Polska jest sto lat za murzynami, Polskie przepisy sa takie nie jasne ze każdy moze sobie niekture przepisy interpretować inaczej, nie mówie tylko o verticalu. Ale jesli juz o tym poszemy, jak zinerpretować lapanie w pionie ze środka pływajacego w dryfie? Nie lapiemy pionowo stojac na kotwicy, przykładow jest o wiele wiecej. Mialem kiedys taki przypadek ze strażnik upomniał mnie stojąc w regulamonowej odległosci od jazu że łapie w strefie zakazanej rzucajac w strone jazu, wyśmialem go:P a tak apropo co za kretyn zmniejszyl odległosci do 50m było by po staremu 200 i po problemie:D

PostNapisane: środa, 18 gru 2013, 23:20 
Site Admin

Taki jest dziki ten kraj , co zrobić..... , trzeba żyć ;)

PostNapisane: czwartek, 19 gru 2013, 08:02 

Obrazki: 96
johny5g to racja dziki:) Wszystkich by wsadzili do jednego wora, ale my sumiarze sie nie damy:)

PostNapisane: czwartek, 16 sty 2014, 05:55 
Site Admin

Marcino napisał(a):
pepe79 napisał(a):
Marcino napisał(a):
johny5g napisał(a):
Problem z verticalem w Polsce polega na tym że można trafić do pierdla :lol: Warto to mieć na uwadze....

Podsumowując,wszystkie sumy złowione przez Ciebie w tym sezonie albo ich większość były efektem kłusowania według RAPR ? :twisted: :mrgreen:

Dla PZW (jako twórcy RARP) pewnie lepiej byłoby gdybyśmy tylko płacili składki i ryb w ogóle nie łowili. A najlepiej jakbyśmy w ogóle nad wodę nie jeździli.
Wojtek słusznie zaznaczył, że vertical w Polsce jest zabroniony i myślę, że w tym wątku to wystarczająca informacja i nie ma sensu tego tutaj ciągnąć...

Pepe, co Ty mi za głupoty opowiadasz? Ryba złowiona w Polsce,niezgodnie z RAPR to kłusownictwo i w oku PSR jesteś kłusolem,nie ważne że jesteś C&R

W oczach prawa łowiąc na verta w Polsce jestem kłusolem ?

Owszem kolego , istnieje ewentualność że twoje łowienie zostanie tak zinterpretowane.. Według taryfikatora to wygląda tak jak w tabeli poniżej.. Powyżej 200 pl lub kara ograniczenia wolności..
http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje ... ikator.pdf
To jak ja łapie na wodach pzw to jest ogólnie kolego moja słodka tajemnica , czy jestem kłusownik , nie nie jestem... Co do RAPR to byłoby cudownie gdyby chronił ryby zamiast interesów PZW.
Pozdrawiam Cię i całe te PZW też..

PostNapisane: czwartek, 16 sty 2014, 19:15 
Site Admin

Obrazki: 18
A ja nie boję się stwiedzenia że wszstkie te PZW-oskie przepisy mam głęboko w dupie. Łowię zgodnie ze swoimi poglądami i stosuję sie do własnych przepisòw z ktòrych jedenz nich wyraźnie mòwi ...:ZŁÒW I WYPUŚĆ...Gdybym stosował się do przepisòw ku uciesze i radości PZW, to sumy znałbym tylko z prasy i z telewizji... Poza tym nigdy nie afiszuję się swoimi metodami....Pozdrawiam wszystkich sympatykòw klanu PZW :)

PostNapisane: wtorek, 13 maja 2014, 20:07 

sabbat69, właśnie ja teraz patrzę oczami psr, dla nich stosując metody niedozwolone jesteśmy kłusolami i nie ważne czy ryby wypuszczamy czy zabijamy. Dlaczego tak piszę ? Żeby ludzie mieli świadomość. Mogę się tu oficjalnie przyznać że sam w oczach prawa jestem kłusownikiem bo robię to samo co Wy . Podczas kontroli muszę być czysty a jak nie to zonk :D

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]