Forum Łowców Sumów

MIEJSCE DLA WĘDKARZY WYZNAJĄCYCH ZASADĘ FAIR PLAY - BYĆ SUMIARZEM OZNACZA PODZIWIAĆ NIE ZABIJAĆ
Teraz jest poniedziałek, 14 paź 2019, 17:27
*

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: wtorek, 6 sty 2015, 20:33 

Blog: Wyświetl Bloga (0)
Witam wszystkich zainteresował mnie pewien kijek, w Polsce jest niedostępny znalazłem jedynie na stronach niemieckich to wędka firmy Taffi Tackle myślę nad serią Unlimited Spin poniżej krótki filmik ugięcia wędeczki

długość 260,
cw 100-300,
waga 390g
wędka będzie służyła do trolla może wie ktoś gdzie można w miarę tanio ją dostać i czy gdzieś z wysyłką do polski jest? chyba że gdzieś niedaleko można ją sobie pomacać tak by było najlepiej ;) chyba że ktoś posiada takową i mógłby coś więcej o niej napisać wszelkie komentarze mile widziane :D pozdrawiam.

Załączniki:
Bez tytułu.jpg
Bez tytułu.jpg [ 254.18 KiB | Przeglądane 1468 razy ]

PostNapisane: czwartek, 8 sty 2015, 09:21 

Obrazki: 17
Niestety nie widziałem patyka na żywo, jednak te parametry (c.w. oraz waga) zalatują na wędę do stacjonarki, a nie spina :shock:
Do trolla nie za potężny ? Gdzie i jakimi przynętami chcesz łowić ?

PostNapisane: piątek, 9 sty 2015, 00:05 

Do stacjonary są potężniejsze patyczki a co do tego unlimited spina to mógł by być ciut krótszy na filmiku widać że kijek ładnie pracuje na 4kg i ma spory zapas mocy zwróciłem również uwagę na kijek w wersji vertical cw 120-220 ale wersja 195cm trochę za krótki gdyby taki był 240 to bym się nie zastanawiał obecnie używam kijek shimano vengeance x boat 100-200cw 2.40m wyjechało już kilka rybek na niego i nie jest specjalnie pałowaty łowię na rzecze Odrze a wobki jakie używam są od 9cm w górę, unlimited spin ma wagę nawet ciut mniejszą od mojego obecnego patyczka więc mi nie przeszkadza.

PostNapisane: piątek, 9 sty 2015, 10:20 

Nie chcę Tobie swoich "widzimisie" narzucać. Ja do trolla mam delikatny kijek 2,3m z mocą ok. 25lb, który waży ok. 250-260gr (nie pamiętam dokładnie) i po kilku godzinach ciągania woblerów schodzących na 5-7m czuję w łapach, że... czas na odpoczynek ;)
Jeśli Tobie taki kijek odpowiada to OK. Niestety nie słyszałem aby ktoś u nas używał coś od Taffi-Tackle.
Z krótszych możliwe, że Savage Gear Trolling mógłby być spoko. Są dwie wersje w długości 2,43m. Jedna z mocą 12-25lb, a druga 15-30lb. I na Twoje warunki właśnie na tą mocniejszą bym patrzył...

PostNapisane: piątek, 9 sty 2015, 18:37 

Patrzyłem na te kijki od savage ale niestety poza opisem parametrów na internecie nie znalazłem dosłownie nic o pracy kijka filmików również brak a niestety nie ma nigdzie u mnie w sklepach tych patyków. Szkoda że firma Taffi nie pomyślała żeby wypuścić kilka rodzajów długości swoich wędek :cry:

PostNapisane: sobota, 10 sty 2015, 23:49 

Te Savage Gear Trolling to patyki przewidziane do morskiego trollingu za łososiem, więc należałoby się spodziewać, że będą to wędki z głębokim ugięciem o takiej jakby tu nazwać "cieplej" akcji, czyli stosunkowo wolne. No ale to tylko moje podejrzenia bo również nigdzie nie widziałem jak pracują w rzeczywistości :(

PostNapisane: niedziela, 11 sty 2015, 01:36 

Zastanawia mnie jeszcze wędka Taffi Tackle Unlimited Boat dłługość 2,45m cw no właśnie na stronach podawane jest od 250-400g ale znowu na głównej stronie taffi i na filmiku jest zakres od 100-300g więc który jest w końcu prawdziwy :o
https://www.global-fishing.com/welsruten-wallerruten-zum-welsangeln/taffi-tackle-unlimited-boat-welsrute-weiss-2-45m-250-400gr.html
http://taffi-tackle.com/tt/category/produktinformationen/

PostNapisane: piątek, 20 mar 2015, 10:23 

Junior92 napisał(a):
Zastanawia mnie jeszcze wędka Taffi Tackle Unlimited Boat dłługość 2,45m cw no właśnie na stronach podawane jest od 250-400g ale znowu na głównej stronie taffi i na filmiku jest zakres od 100-300g więc który jest w końcu prawdziwy :o
https://www.global-fishing.com/welsruten-wallerruten-zum-welsangeln/taffi-tackle-unlimited-boat-welsrute-weiss-2-45m-250-400gr.html
http://taffi-tackle.com/tt/category/produktinformationen/

Unlimited Boat w starej wersji miał zakres 100-300g, natomiast nowy model to 250-400g.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]