Forum Łowców Sumów

MIEJSCE DLA WĘDKARZY WYZNAJĄCYCH ZASADĘ FAIR PLAY - BYĆ SUMIARZEM OZNACZA PODZIWIAĆ NIE ZABIJAĆ
Teraz jest sobota, 24 sie 2019, 13:40
*

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
PostNapisane: sobota, 31 sty 2015, 19:39 

Blog: Wyświetl Bloga (0)
Mój kolega używa już ósmy rok kwasiaków (Polskich) do trolingu na Powidzkim i nadal żyją.Ile wytrzymują żelowe nie wiem,niech się użytkownicy wypowiedzą.

PostNapisane: sobota, 31 sty 2015, 22:30 

Obrazki: 17
Gdzieś czytałem, że ludzie chwalili też akumulatory kwasowe Trojan.
Co do żelówek to jak już pisałem największą ich zaletą jest to, że mogą leżeć w każdej pozycji, więc jeśli to nie jest priorytetem to osobiście uważam, że trochę szkoda kasy bo każdy inny głębokiego rozładowania będzie dobry. Najważniejsze przy użytkowaniu akumulatora to nie doprowadzać do rozładowania poniżej "jakiejś tam" wartości o czym jest napisane w każdej instrukcji (warto dokupić jakiegoś strażnika) i żeby nie stał rozładowany, czyli po każdym pływaniu naładować na full i dopiero niech stoi do następnego wypadu. A po sezonie z raz na miesiąc go podładować oraz nie trzymać na mrozie.

PostNapisane: poniedziałek, 2 lut 2015, 13:16 

Obrazki: 42
Ja mam zwykły najtańszy Jenox 120Ah użytkuje już 4 rok i nic się nie dzieje jedyne na co zwracam uwagę to nie zajeżdżam go do zera po każdym powrocie zaraz idzie pod prostownik i cały czas jest w ciepłej piwnicy. W okresie zimowym od czasu do czasu go podłącze albo po prostu wkładam do auta na 2-3 dni gdy ten samochodowy biorę do podładowania. Nie pamiętam dokładnie ile kosztował ale coś ok 260 zł więc z mojej perspektywy dokładanie drugie tyle do żelowego mija się z celem.

Zobacz profil Prywatny album  

PostNapisane: poniedziałek, 2 lut 2015, 16:21 

Obrazki: 5
Skoro tak to po co w ogóle te żelówki? Myślałem że nowa technologia daje nam dłuższą żywotność baterii oraz dużo lepsze parametry.
Więc po co przepłacać? Nie jest tak że na kwasiaku 100Ah popływam np 4 godziny a na żelu 7?

PostNapisane: poniedziałek, 2 lut 2015, 19:30 

To nie tak ,AGM i żelowy ma tą przewagę ,że dłużej daje większy prąd a potem szybko siada (rozładowuje się).Kwasowy rozładowuje się bardziej liniowo,ale można go naładować do wyższego napięcia (13-14V).Jak się dba to jeden i drugi posłuży ,ale ja wolałbym dwa polskie kwasiaki głębokiego rozładowania niż jedną chińską żelówkę-a raczej AGM ,bo prawdziwa żelówka trochę kosztuje.

PostNapisane: czwartek, 26 mar 2015, 19:05 

Czy po zakupie żelówki NPCG trzeba ją "formatować" tak jak było to z bateriami do wkrętarek czy od razu jest gotowa do użycia?

PostNapisane: czwartek, 26 mar 2015, 19:56 

kowal napisał(a):
Wytłumaczcie mi po jaką cholerę mam trzymać aku cały czas pod ładowaniem.
Kiedy niby ta ładowarka zaczyna go ładować tzn jaki voltaż musi być na aku żeby ona ruszyła ?
Kiedy jest w stanie spoczynku ile prądu pobiera ? To jest ciekawe. Bo po co mam trzymać odpalony prostownik kiedy nie ładuje ?
Wystarczy że raz na 2 tygodnie zmierzę miernikiem ile volt jest na aku jak spadnie do granicy przy której ta ładowarka rusza podłączam zwykłą i ładuję.
Ciekawi mnie to bo kupiłem aku do echo i mam zamiar kupić silnik ele na zbiorniki z tzw strefą ciszy.
Tylko poważnie Panowie bez jaj.

Ładowarki z górnej półki posiadają opcję dostarczania ładunku do akumulatora w razie utraty tego ładunku z akumulatora i utrzymują go w stanie 100% naładowania.
Patrz zdjęcie...

Załączniki:
20150326_183239.jpg
20150326_183239.jpg [ 2.2 MiB | Przeglądane 941 razy ]

PostNapisane: piątek, 27 mar 2015, 01:50 

Żelówkę podłączasz i jazda ;)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]