Forum Łowców Sumów

MIEJSCE DLA WĘDKARZY WYZNAJĄCYCH ZASADĘ FAIR PLAY - BYĆ SUMIARZEM OZNACZA PODZIWIAĆ NIE ZABIJAĆ
Teraz jest piątek, 23 paź 2020, 07:55
*

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: środa, 2 mar 2011, 19:24 

Obrazki: 0
Blog: Wyświetl Bloga (0)
Witam !
Czy ktoś z Was stosuje jakiś środek dezynfekujący rany ( u suma ) po haczyku, otarcia powstałe w czasie holu?
Kiedyś gdzieś słyszałem że łowcy karpi coś takowego stosują.

Zobacz profil Prywatny album  

PostNapisane: środa, 2 mar 2011, 19:27 
Site Admin

Obrazki: 460
Jest gdzieś na forum rozmowa o tym. Niestety było to dosyć dawno i z tego co pamiętam nie mieliśmy koncepcji co z tym zrobić. Jak masz info na temat środków odkażających wrzuć w temat.

PostNapisane: środa, 2 mar 2011, 20:01 

Obrazki: 57
tylko niech ,mnie oświecą Ci , którzy mieli już wielokrotnie przyjemność wyjąć z wody suma - czy nie jest tak, że w większości przypadków zacięcie następuje dość głęboko w paszczy i niejednokrotnie trzeba łapę głęboko wkładać do pyska by uwolnić rybę ? Jeżeli tak to jak ma wyglądać ewentualne odkażenie. A na koniec - o ile miało by odkażenie następować ( choć do głowy mi to nie przyszło...) to środki odkażające rany karpia raczej zdadzą egzamin w przypadku suma.... Bo dlaczegoż by nie....

PostNapisane: środa, 2 mar 2011, 20:36 

Obrazki: 93
jarem napisał(a):
Witam !
Czy ktoś z Was stosuje jakiś środek dezynfekujący rany ( u suma ) po haczyku, otarcia powstałe w czasie holu?
Kiedyś gdzieś słyszałem że łowcy karpi coś takowego stosują.

my coś takiego stosujemy nie wiem jak się to nazywa bo ma to muj kumpel od kija zrobię zdjęcia i wstawię jak się tego używa

PostNapisane: środa, 2 mar 2011, 21:32 
pellet napisał(a):
tylko niech ,mnie oświecą Ci , którzy mieli już wielokrotnie przyjemność wyjąć z wody suma - czy nie jest tak, że w większości przypadków zacięcie następuje dość głęboko w paszczy i niejednokrotnie trzeba łapę głęboko wkładać do pyska by uwolnić rybę ? Jeżeli tak to jak ma wyglądać ewentualne odkażenie. A na koniec - o ile miało by odkażenie następować ( choć do głowy mi to nie przyszło...) to środki odkażające rany karpia raczej zdadzą egzamin w przypadku suma.... Bo dlaczegoż by nie....

nie zawsze głęboko sie zacina, a przy stosowaniu sporych żywców bardzo często w samym kąciku, nie mówiąc o łowieniu na spina czy w dryfie.

kiedyś o tym mówiliśmy to jakiś środek antyseptyczny i myślę, ze byłoby miło gdybyśmy śladem karpiaży wprowadzili ten zwyczaj...

PostNapisane: czwartek, 3 mar 2011, 09:56 

Jeśli ten środek działa na karpie to czemu niby miał by nie działać na suma ?
Wydaje mi się że warto rozejrzeć się za takim środkiem.

PostNapisane: czwartek, 3 mar 2011, 15:00 
jarem napisał(a):
Jeśli ten środek działa na karpie to czemu niby miał by nie działać na suma ?
Wydaje mi się że warto rozejrzeć się za takim środkiem.

popieram w całej rozciągłości...

PostNapisane: czwartek, 3 mar 2011, 16:32 

Obrazki: 6
Zapewne taki środek nie zaszkodzi a może pomoże. Wydaje mi się,że dużo większe znaczenie w kondycji wypuszczonego suma ma obchodzenie się z nim zaraz po złowieniu. Mała dziurka po haczyku czy kotwicy za parę dni się zagoi a papranie jego rany jakimś zapewne szczypiącym lub piekącym środkiem, powoduje dodatkowy stres u ryby. Trzeba zadbać natomiast o to aby podczas sesji zdjęciowej, suma nie poodzierać ze śluzu, czy też pokaleczyć na kamieniach lub szorstkim podłożu.
Takie uszkodzenia naskórka powodują u ryby większe szkody niż wspomniana dziurka po haczyku.

PostNapisane: czwartek, 3 mar 2011, 23:47 

Z tego co mi wiadomo to środek takowy stosuje się też na rany powstałe w czasie cholu lub w czasie lądowania ryby

PostNapisane: piątek, 4 mar 2011, 00:43 

Obrazki: 18
To jest ten sam środek co na karpie http://www.ravenfishing.pl/pl/product/k ... t/korkcck/ wiadomo to firmy korda , ale można chyba na receptę z tego co pamiętam kupić specjalny środek na odkażanie ranek. Ma te same właściwości co sprzedawane karpiarzom. Jak sobie przypomnę napiszę nazwę. Środek pomaga w 100 %, rana szybciej się goi, zapobiega dostawaniu się baketrii. Można nim smarować zarówno pyszczek jak i inne części ciała.

Obrazek

Obrazek Obrazek

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]