Forum Łowców Sumów

MIEJSCE DLA WĘDKARZY WYZNAJĄCYCH ZASADĘ FAIR PLAY - BYĆ SUMIARZEM OZNACZA PODZIWIAĆ NIE ZABIJAĆ
Teraz jest wtorek, 18 lut 2020, 18:04
*

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: piątek, 2 lis 2012, 17:14 

Obrazki: 0
Blog: Wyświetl Bloga (0)
Witam!
Jako pierwsze pływadło kupiłem ponton Rosyjski 220 cm.
Potrzebny jest mi do wywózki na zbiorniku zaporowym - dlatego taki wybór.
Jednak chciał bym zamontować do niego pawęż, czy myślicie że da się kupić mocowania do pawęży np. takie jakie są stosowane w pontonach kolibri ??
Dziękuję za ewentualne namiary.

Zobacz profil Prywatny album  

PostNapisane: piątek, 2 lis 2012, 18:38 
jarem napisał(a):
Witam!
Jako pierwsze pływadło kupiłem ponton Rosyjski 220 cm.
Potrzebny jest mi do wywózki na zbiorniku zaporowym - dlatego taki wybór.
Jednak chciał bym zamontować do niego pawęż, czy myślicie że da się kupić mocowania do pawęży np. takie jakie są stosowane w pontonach kolibri ??
Dziękuję za ewentualne namiary.

Są takie pawęże do hińskich pontoników spokojnie można kupić na Allegro http://allegro.pl/listing.php/search?sg ... 4%99%C5%BC

Oczywiście nie obędzie się w tym celu bez przeróbki a dokładnie wklejenia mocowań uchwytów pawęży na pontonie. Takich uchwytów raczej nie można kupić więc będziesz musiał cosik pokombinować.

PostNapisane: piątek, 2 lis 2012, 19:09 

Tu jest właśnie problem... pawęż kupić to no problem gorzej z uchwytami

PostNapisane: piątek, 2 lis 2012, 19:13 
jarem napisał(a):
Tu jest właśnie problem... pawęż kupić to no problem gorzej z uchwytami

znajdź jakąś twardą i mocną gumę i wytnij te uchwyty po prostu

PostNapisane: piątek, 2 lis 2012, 21:07 

Panowie ja kilka lat temu rozwiązałem problem braku pawęzy w pontonie gdzie jej nie było robiąc ją we własnym zakresie bez ingerencji w ponton.W przypadku zainteresowania proszę o informację wtedy opisze dokładnie co i jak.Pozdrawiam Marek.

PostNapisane: piątek, 2 lis 2012, 22:50 

Więc jestem zainteresowany :D

PostNapisane: sobota, 3 lis 2012, 22:21 

Opisze w kilku zdaniach jak wykonałem swoja pawęż. Zmierzyłem średnicę komory z tyłu i na jej podstawie dobrałem rurę z plastiku< to była rura kanalizacyjna średnicy ok 200 mm> i długości ciut mniejszej niż długość tej komory. Wyciąłem ok. 1/5 ze średnicy na całej długości. Do rury tej za pomocą śrub z okrągłymi łbami przymocowałem lekką konstrukcję z profili aluminiowych do których mocowany był silnik.Cały pic polegał na tym że w przeciętą rurę wkładałem tylną komorę przed pompowaniem pontonu < rura w środku zabezpieczona miękką gumą - by rura nie obcierała gumy pontonu>, a następnie napompowana komora wypełniała rurę i unieruchamiała pawęż. Przez szereg lat takie rozwiązanie mi się sprawdzało, ponton nie obcierał się pod rurą, jedyny minus tego ustrojstwa to to że nie było składane.Konstrukcja ta gdzieś jeszcze jest w mojej rupieciarni i w przypadku zainteresowania mogę z grubsza podać wymiary i zrobić fotografie.Pozdrawiam Marek

PostNapisane: niedziela, 4 lis 2012, 11:51 
facet napisał(a):
Opisze w kilku zdaniach jak wykonałem swoja pawęż. Zmierzyłem średnicę komory z tyłu i na jej podstawie dobrałem rurę z plastiku< to była rura kanalizacyjna średnicy ok 200 mm> i długości ciut mniejszej niż długość tej komory. Wyciąłem ok. 1/5 ze średnicy na całej długości. Do rury tej za pomocą śrub z okrągłymi łbami przymocowałem lekką konstrukcję z profili aluminiowych do których mocowany był silnik.Cały pic polegał na tym że w przeciętą rurę wkładałem tylną komorę przed pompowaniem pontonu < rura w środku zabezpieczona miękką gumą - by rura nie obcierała gumy pontonu>, a następnie napompowana komora wypełniała rurę i unieruchamiała pawęż. Przez szereg lat takie rozwiązanie mi się sprawdzało, ponton nie obcierał się pod rurą, jedyny minus tego ustrojstwa to to że nie było składane.Konstrukcja ta gdzieś jeszcze jest w mojej rupieciarni i w przypadku zainteresowania mogę z grubsza podać wymiary i zrobić fotografie.Pozdrawiam Marek

Daj jakieś fotki tej produkcji, bardzo ciekawie to brzmi ale nie potrafię sobie tego wyobrazić.

PostNapisane: niedziela, 4 lis 2012, 13:41 

Bardzo ciekawy pomysł czekam na fotki i wymiary

PostNapisane: środa, 14 lis 2012, 10:28 

cos cisza zrobila sie w temacie...
mialy byc wymiary i nic

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]